Cena emancypacji ‚super kobiet’

Odwieczny problem kobiet

Jestem przeciwko jakimkolwiek uwagom i zachowaniom sexistowskim. Przyglądam się wyborom w Stanach. Donaldowi Trumpowi dostaje się w ostatnich tygodniach przed finalnym dniem wyborów na urząd prezydenta. Kilkanaście już kobiet oskarżyło go o nieodpowiednie zachowanie w stosunku do nich. Dziwi mnie jednak fakt, ze dopiero wykorzystują wybory, żeby nagłośnić sprawę i incydenty, które miały miejsce lata temu. Taka gra polityczna. Strategia? Uważam, ze nieprzyzwoite traktowanie kobiet w miejscu pracy, jak i poza nią powinno być nagłaśniane i eliminowane, tylko w odpowiednich warunkach.

Nagranie Trumpa wypowiadającego śmiałe słowa o swoich podchodach nie jest złapaniem go na gorącym uczynku. Mężczyźni lubią tez wyolbrzymiać. Jednak w wielu przypadkach myślą, ze pieniądze i pozycja dają im większą moc i niestety często dają, jeśli kobieta im na to pozwoli. Niejednokrotnie sama byłam świadkiem rozmów panow w średnim wieku pokaźnym portfelem, na wysokich, publicznych stanowiskach odnośnie postrzegania przez nich kobiet i ich fantazje dotyczące jak sa sami postrzegani przez kobiety.

Trochę schodząc z tematu, cieszę się, gdy kierownicze stanowisko zajmuje kobieta, jednak niejednokrotnie musi zmagać się z szowinistycznymi komentarzami ze strony kolegów z pracy. Czy w takim razie kierownicze stanowiska są tylko dla kobiet odważnych, bardzo pewnych siebie i mających świadomość ‚ciągłej walki’ z płcią przeciwną?

Comments Disabled